Úprava vody pre teplárne a elektrárne

 

Kotly a turbíny na výrobu tepla a elektriny sú veľmi náchylné na koróziu a usadeniny spôsobené rozpustenými minerálmi a mechanickými nečistotami vo vode. Odstraňovanie týchto látok je pre prevádzku, životnosť a bezpečnosť dodávok nevyhnutné. Správnou úpravou vody možno dosiahnuť bezproblémovú prevádzku a optimálnu ekonomiku výroby.


 

 

Ultračistá voda pomocou iónovej výmeny

 Nízka spotreba chemikálií

 Vysoká miera využitia vody

Napájaciu vodu kotlov možno demineralizovať uplatnením technológie UPCORE. Princíp UPCORE zaisťuje efektívne využitie regeneračných chemikálií a spája všetky známe výhody demineralizácie iónovou výmenou s princípmi protiprúdnej prevádzky.

Dánska energetická spoločnosť Verdo poskytuje elektrinu pre 32 000 spotrebiteľov a diaľkové vykurovanie pre 10 500 zákazníkov. Ich úprava doplnkovej vody pre vysokotlakový parný kotol je založená práve na technológii UPCORE. Prečítajte si viac o použití utračistej vody v spoločnosti Verdo.
 

 

Ultračistá voda bez použitia chémie

 Žiadne chemikálie

 Minimálny dopad na životné prostredie 

Úpravňa vody v spoločnosti Energie Steiermark Power Plant v Grazi, Rakúsko, obsahuje dve nezávislé linky na výrobu ultračistej vody s dvojstupňovými reverznými osmózami, membránovým odplynovačom a dočisťovacím deminearlizátorom EDI. Toto riešenie poskytuje demineralizovanú vodu bez použitia akýchkoľvek chemikálií.

Prečítajte si viac o ultračistej vode, ktorá sa používa v Energie Steiermark Power Plant.


 

Plug-and-play technológia so zmäkčovačmi, reverznou osmózou, demineralizáciou pomocou EDI a riadiacim panelom. Táto úpravňa vyrába ultračistú doplnkovú vodu pre vysokotlakový parný kotol.

Plug-and-play

Jednotlivé zariadenia možno inštalovať na rám, čím sa dosiahne kompletné a kompaktné riešenie, pripravené ihneď na použitie. Taktiež umožňuje pred jeho dodávkou uskutočnenie tlakových a funkčnostných testov a výrobných testovacích skúšok (FAT).

Riešenie je kompletné, obsahujúce všetky vo výrobe realizované vnútorné potrubné a elektrické prepojenia. Celá technológia je funkčne, výkonovo a tlakovo otestovaná priamo v našom závode. Takúto bezpečnosť a isotou možno dosiahnuť použitím na ráme inštalovaných zariadení alebo kontajnerových technológií od EUROWATER.

Prečítajte si viac o našich plug-and-play riešeniach.

 


 

Čítajte viac

 

 

Odkazy

Voda v centre pozornosti

Bezpečnosť dodávky, ekologická premena, udržateľnosť a veľké investície sú najhorúcejšími hlavnými témami programu energetického sektora. Riadenie aktív je kľúčovým parametrom na zabezpečenie optimálnej hospodárnosti. Vhodná úprava vody je predpokladom pre zabezpečenie správy aktív.

V tomto prospekte dávame vodu do centra pozornosti! Prečítajte si o tom, ako je možné minimalizovať koróziu a opotrebenie kotlov zabezpečením optimálnej doplnkovej vody pre vysokotlakové kotly. Prospekt obsahuje aj informácie o úprave vody pre diaľkové vykurovanie. Kliknite pre stiahnutie prospektu (PDF 1.73 MB).

 

Download leaflet about water treatment for district heating and heat & power plants

 

Prenajmite si mobilnú úpravňu vody presne podľa vašich potrieb 

Ak máte dočasný problém s úpravou vody, môžete ho jednoducho vyriešiť prenájmom mobilnej úpravne vody EUROWATER. Film (2 min) ukazuje príklad, ako zvládne mobilná úpravňa vody potrebu naplnenia termálneho zásobníka energie.

Či potrebujete pitnú, dezinfikovanú, zmäkčenú alebo demineralizovanú vodu, máme pre vás mobilné riešenie. Čítajte viac o našich mobilných úpravniach vody alebo nás kontaktujte vo veci ďalších informácií alebo rezervácie.