Úprava vody pre diaľkové vykurovanie

potrubia pre diaľkové vykurovanie
Predchádzajte korózii používaním správnej úpravy vody a ochráňte tak svoje investície do majetku.
 

Diaľkové vykurovacie systémy využívajú teplo zo širokej škály energetických zdrojov ako sú kombinované teplárne a elektrárne (CHP), prevádzky odpadového hospodárstva (WtE), kotolne, nadbytočné teplo z priemyselných podnikov, solárno-termálne systémy a tiež aj geotermálne teplo a veľké tepelné čerpadlá. Avšak, voda na diaľkové vykurovanie nie je len vykurovacou vodou. Kvalita vody a spôsob jej výroby sú veľmi dôležité.

Predĺžte životnosť potrubí uplatnením správnej úpravy vody
Hlavným cieľom úpravy vody je zabrániť korózii, usadeninám a narušeniu štruktúry potrubia. Prasknuté potrubia spôsobujú prerušenie dodávky a stratu drahej vody. Navyše, cez praskliny môže neupravená voda znečistiť upravenú vodu v distribučnej sieti.

Asociácia diaľkového vykurovania v Dánsku, zastupujúca takmer 400 spoločností pôsobiacich v oblasti diaľkového vykurovania v Dánsku, publikovala svoje odporúčania pre správnu úpravu vody v sektore diaľkového vykurovania.
Pre ochranu vašich investícií získajte zdarma kópiu tohto dokumentu priamo tu.


 

Ako predísť korózii

Kyslík, soli a mechanické nečistoty sú príčinou vzniku a šírenia korózie. Kyslík reaguje s oceľovým potrubím diaľkového vykurovania, zatiaľ čo soli pôsobia ako katalyzátor elektrochemickej korózie.

Odstránením solí a kyslíka rovnako aj nastavením hodnoty pH, budú tieto základné aspekty korózie, vrátane mikrobiálnej, odstránené.

 


 

Doplnková voda a cirkulačná voda pre diaľkové vykurovanie

Optimálna doplnková a obehová voda musí preto byť demineralizovaná, odplynená (kyslík), bez mechanických nečistôt a s nastavenou hodnotou pH, aby sa predišlo korózii a praskaniu potrubí.

V tomto prospekte dávame vodu do centra pozornosti! Prečítajte si o bezchemickej úprave doplnkovej vody a tiež ako je možné znížiť znečistenie filtráciou časti prúdu cirkulačnej vody. Pre stiahnutie prospektu kliknite tu (PDF 1.7 MB).

Make-up and circuit water for district heating


 

Znižovanie znečistenia pomocou magnetických vložiek

Prienik surovej vody, produkty korózie a suspendovaný magnetovec sa nevyhnutne objavia v okruhu diaľkového vykurovania a spôsobia znečistenie systému, v najhoršom prípade i jeho haváriu.

Prinajmenšom sa odporúča použiť mechanickú filtráciu pomocou filtrov s filtračnými sáčkami a magnetickou vložkou. Takáto vložka v mechanickom filtri dokáže účinne zachytiť častice magnetovca z obehovej vody. Ak by ste sa radi dozvedeli viac o tomto riešení, neváhajte nás kontaktovať.

Čítajte viac

 

Odkazy

 

 


 

Ak je voda upravená správne, kotly, ventily, fitingy, inštalácie a podzemné potrubia vydržia dlhú dobu. Dánska asociácia pre diaľkové vykurovanie publikovala jej odporúčania pre správnu úpravu vody za účelom predĺženia životnosti týchto kľúčových majetkových hodnôt.

 

STIAHNITE SI ODPORÚČANIA

Zaslaním vašich údajov súhlasíte, že vás môžeme kontaktovať a informovať o našich službách. Kompletné zásady ochrany osobných údajov si môžete prečítať na uvedenom odkaze.

 

The Danish District Heating Association
 
 
Company 
Name 
Email 

 

 


 

Celkové náklady na vlastníctvo

My v spoločnosti EUROWATER sme presvedčení, že komplexné riešenie je založené vždy na celkových nákladoch na vlastníctvo, nie len na najnižšej obstarávacej cene. Toto bol zároveň dôvod, prečo bola spoločnosť EUROWATER vybratá vedúcou spoločnosťou pre diaľkové vykurovanie v meste Aalborg v Dánsku. Nová úpravňa na výrobu doplnkovej vody umožní dosiahnuť najnižšie celkové náklady na vlastníctvo počas obdobia 15 rokov.

Úpravňa obsahuje zmäkčovač UPCORE a reverznú osmózu. RO jednotka je v zostave RO-PLUS, optimalizovaná pre dosiahnutie vysokého využitia vody a nízkej spotreby energií za účelom minimalizácie prevádzkových nákladov. Prečítajte si, ako je možné šetriť vodou a energiou s našou RO-PLUS technológiou.

Zmäkčovače UPCORE a reverzná osmóza v spoločnosti diaľkového vykurovania v Aalborgu, Dánsko

 


 

Odstraňujte kyslík bez použitia chémie

V diaľkovom vykurovacom systéme Skanderborg-Hørning v Dánsku nedávno nainštalovali na odstraňovanie kyslíka z napájacej vody membránový odplynovač. V nasledujúcom krátkom filme (3 min), Lars Jørgen Dam, vedúci prevádzky diaľkového vykurovacieho systému Skanderborg-Hørning vysvetľuje, ako fungujú so správnou úpravou vody na zabránenie korózie a predĺženie životnosti prevádzky.


 

Prenajmite si mobilnú úpravňu vody presne podľa vašich potrieb 

Ak máte dočasný problém s úpravou vody, môžete ho jednoducho vyriešiť prenájmom mobilnej úpravne vody EUROWATER. Film (2 min) ukazuje príklad, ako zvládne mobilná úpravňa vody potrebu naplnenia termálneho zásobníka energie.

Či potrebujete pitnú, dezinfikovanú, zmäkčenú alebo demineralizovanú vodu, máme pre vás mobilné riešenie. Čítajte viac o našich mobilných úpravniach vody alebo nás kontaktujte vo veci ďalších informácií alebo rezervácie.