Chemický priemysel

Kompletná úpravovňa vody na výrobu kotlovej vody a procesnej vody. Riešenie neobsahuje silikón alebo jeho komponenty, čo bolo požiadavkou zákazníka.

V takmer všetkých odvetviach chemického priemyslu sa používa voda ako súčasť produktov alebo pri ich výrobnom procese.

Chemický priemysel je súhrnný názov skupiny obsahujúcej výrobu základných chemikálií, pesticídov a agrochemických výrobkov, farieb a lakov, mydiel a saponátov, čistiacich látok, parfémov, šampónov na vlasy a farmaceutických surovín a liekov.

Vo väčšine prípadov je kvalita vody z vodární nevyhovujúcou, pretože obsah rozpustených minerálnych látok narúša alebo ničí výrobky a nežiadúco ovplyvňuje procesy.

V mnohých chemických produktoch sa často používa zmäkčená a demineralizovaná voda, ktorá zabezpečuje stabilné zloženie a vzhľad výrobkov. Súčasne zabraňuje vzniku zrazenín, dokonca i pri vyšších teplotných zmenách.

Vďaka nášmu dlhoročnému kontaktu s chemickým priemyslom sme získali bohaté skúsenosti v tejto oblasti bez ohľadu na to, či sa jedná o procesnú vodu, pitnú vodu, chladiacu vodu, oplachovú vodu, kotlovú vodu, atď.

 
Procesná voda pre kozmetiku. Riešenie obsahuje zmäkčovanie, reverznú osmózu v nerezovej oceli AISI 316 a elektrodeionizáciu. Všetky zariadenia možno sterilizovať horúcou vodou.

Čítajte viac

 

Odkazy